top of page

MAKSYMILIAN ŁAWRYNOWICZ

FOTOGRAF PORTRECISTA

2021_SESJA RÓŻ 04_by Iga Maćkiewicz.jpg

Jestem polskim fotografem portrecistą, specjalizującym się w portrecie kreacyjnym. Z wyksztacenia jestem specjalistą ds. komunikacji wizualnej , dlatego moje sesje charakteryzuje skrupulatne zaplanowanie koncepcji zdjęcia i reżyseria kadru. 

PROJEKT KOBIETY

 

Fotografuje głównie kobiety, na swoich portretach staram się uchwycić zmienność i skrajność kobiecej natury. Dlatego nie zaskakuje temat mojego najbardziej znanego i flagowego cyklu: Projekt Kobiety, który realizuje konsekwentnie od blisko dekady. Poprzez fotografię portretową opowiadam w nim o nieoczywistych i legendarnych kobietach. Każdego roku zmienia się tematyka i stylistyka, w swoich pracach inspirację czerpię bowiem z historii, mitologii i życiorysów wyjątkowych osób. Każda kolejna część cyklu kończy się profesjonalną wystawą. Zawsze przyświeca jej jeden cel – ukazanie wizerunku kobiet silnych, niezależnych, czasem niebezpiecznych czy niepokojących. Na przestrzeli lat Projekt Kobiety wysunął się na pozycję jednego z najbardziej prestiżowych projektów fotograficznych w kraju a wernisaż każdej odsłony na stałe wpisał się w życie artystyczne stolicy. 

ARTYSTYCZNA FUNDACJA

Na fundamentach mojego projektu kilka lat temu zbudowaliśmy i powołaliśmy do życiawyjątkową fundację artystyczną o tej samej nazwie. Fundacja „Projekt Kobiety” to adoracja szeroko pojętej kobiecości poprzez sztukę. To uznanie uniwersalnego, kobiecego piękna i mówienie o nim bez barier i językiem zrozumiałym dla wszystkich – językiem sztuki. To opowieść 
o tym, co w kobietach prawdziwe.
Naszą działalnością jest między innymi organizacja wszelkich wydarzeń kulturalnych i mentorskich związanych z kobiecością np. spaniałe wystawy fotografii, malarstwa i grafiki, recitale czy monodramy. Produkujemy również kampanie oraz ciekawe podcasty. Zapraszam serdecznie na naszą oficjalną stronę www.projektkobiety.org 

PROFESJONALNE WYSTAWY

 

Razem z moją Fundacją jestem autorem licznych wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Moje fotografie były wystawiane miedzy innymi w Muzeach Narodowych czy Operze Narodowej. Lata pracy w agencjach eventowych i marketingowych zaowocowały bardzo rzetelnym podejściem do moich wystaw. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, współpracując z projektantami mody i kostiumów, artystami, florystami czy wreszcie wizażystami i fryzjerami, sprawiam, że moje ekspozycje przypominają współczesny content marketing. Każda wystawa posiada bowiem przemyślaną formę, określoną tematykę, kolorystykę, komunikację wizualną oraz medialną. Zapraszam do zapoznania się z każdą z wystaw w zakładce menu "WYSTAWY AUTORSKIE".

MEDIALNE WERNISAŻE

 

Wernisaż każdej wystawy jest wydarzeniem medialnym z pogranicza świata sztuki, kultury i rozrywki oraz jest szeroko komentowany w ogólnopolskich mediach – prasie, radiu i telewizji. W każdej części bierze udział grono znanych, polskich gwiazd o ogromnych zasięgach. Zapraszam do zobaczenia kilku relacji wideo z ostatnich czterech lat realizacji Projektu Kobiety.

bottom of page