top of page

MAKSYMILIAN ŁAWRYNOWICZ

FOTOGRAFIA KREACYJNA

MAKS2.png

Jestem polskim fotografem portrecistą, specjalizującym się w portrecie kreacyjnym. Z wyksztalcenia jestem specjalistą ds. komunikacji wizualnej i strategiem kreatywnym, dlatego moje sesje charakteryzuje skrupulatne zaplanowanie koncepcji zdjęcia i reżyseria kadru. W trakcie pracy używam jedynie światła stałego co w połączeniu z wysoką postprodukcją skutkuje charakterystycznym, malarskim efektem Lubię bowiem, kiedy moje portrety bardziej przypominają obraz niż fotografię. W swoich pracach inspirację czerpię z historii, mitologii i życiorysów wyjątkowych osób.

 

Autor licznych wystaw indywidualnych w kraju i za granicą – zarówno jako artysta jak i kurator. Moje fotografie były wystawiane miedzy innymi w Muzeum Narodowym czy Operze Narodowej. Prezes i założyciel artystycznej fundacji (link), koordynator i twórca projektów artystycznych, Przewodniczący Jury konkursu fotograficznego „Oblicza Kobiecej Natury” oraz Ambasador Kultury 2021 roku.

 

Fotografuje głównie kobiety, na swoich portretach staram się uchwycić zmienność i skrajność kobiecej natury. Dlatego nie zaskakuje temat mojego najbardziej znanego i flagowego cyklu: Projekt Kobiety, który realizuje konsekwentnie od kilku lat. Poprzez fotografię portretową opowiadam w nim o nieoczywistych i legendarnych kobietach. Każdego roku zmienia się tematyka i stylistyka, a każda kolejna część cyklu kończy się profesjonalną wystawą. Zawsze przyświeca jej jeden cel – ukazanie wizerunku kobiet silnych, niezależnych, czasem niebezpiecznych czy niepokojących. Na przestrzeli lat Projekt Kobiety wysunął się na pozycję jednego z najbardziej prestiżowych projektów fotograficznych w kraju a wernisaż każdej odsłony na stałe wpisał się w życie artystyczne stolicy. Był również szeroko komentowany w ogólnopolskich oraz zagranicznych mediach. 

bottom of page